• +38 (097) 907-49-62
    +38 (097) 864-59-89

вул. Степана Бандери 41
смт. Велика Березовиця,
Тернопільський район
Тернопільська область

patryak@gmail.com

Все про граніт та його види

 


Родовища граніту і його різновидів - сиенита, діориту, габро, лабрадориту, моноцити, тешеніти і др, сформувалися як наслідок виверження магми і її впровадження в каверни земної кори на істотній глибині. Як наслідок того, що ці порди формувалися в результаті поступового охолодження під впливом тиску товщі верхніх шарів грунту, вони мають яскраво виражену повнокристалічну зернисту структуру.


Текстура граніту масивна, характеризується паралельним розташуванням мінералів. Виходячи з розміру зерен розрізняють три структури граніту:



  1. дрібнозерніста з розмірами зерен до 2 мм, наприклад, габро Букинського або Лугового родовища;

  2. середньозернистий з розмірами зерен від 2 до 5 мм., наприклад, Софіївське або Новоданилівське родовища;

  3. грубозерниста з розмірами зерен понад 5 мм, наприклад, Капустянський граніт або Осниківський лабрадорит.


Ці характеристики істотно впливають на фізико-механічні властивості породи, спостерігають, що чим дрібніше розміри зерен, тим вище фізико-механічні характеристики і довговічність матеріалу.


Оскільки граніт відрізняється високими харистиками міцності та декоративністю, він є незамінним для будівельних робіт, де потрібні матеріали, стійкі до негативного впливу оточуючого середовища.


Граніт добре піддається усім видам декоративної обробки, таким як полірування, бучардування, термообробка та ін, а також має велику кольорову гаму, що мала варіюєтьсяї від чорного і червоного до світло-сірого і зеленого. Основний коліровий фон граніту обумовлений забарвленням його основної породи - польового шпату - жовтою, сірою, червоною, рожевою, зеленою та ін.


Окремо варто згадати такі породи каменю, як габро і його різновид - лабрадорит. Ці види граніту мають глибокий чорний кольір і мають різну текстуру. У габро вона однорідна, у лабрадориту - грубозерниста з значними включеннями кристалів, що досягають 8-10 см в діаметрі. Завдяки своєму забарвленню дані породи здебільшого використовуються для зовнішніх робот і для виготовлення ритуальної продукції.


Високі декоративні та міцнісні характеристики граніту і широка географія залягання гранітних родовищ визначають його популярність, як будівельного матеріалу та у монументальній архітектурі. Натуральний камінь справляє враження природного мощі, монументальності, його естетичність незаперечна, його природна якість не викликає сумнівів.